«

»

Aug 27 2012

Konopí v lékárně bude měsíčně za 1200 Kč

Velikst písma » Velké | Malé


Praha – Za dávku legálního konopí zaplatí lidé v lékarnách měsíčně zhruba 1200 korun. Pokud se začne licencované konopí vyrábět v Česku, cena by zřejmě ještě klesla. Stát ho ale zatím hradit nebude, píše Mladá fronta Dnes (MfD). Zákon o legalizaci konopí pro léčebné účely musí ještě schválit sněmovna.

„V budoucnu, až bude zákon platit, se určitě povede jednání o alespoň částečné úhradě pacientům ze zdravotního pojištění,“ řekl deníku náměstek ministra zdravotnictví Martin Plíšek. Konopí bude na předpis, zatím ale není jasné, na jaké množství budou mít lidé nárok. V lékárnách by se mělo objevit na jaře.

Konopí budou do lékáren dodávat licencovaní výrobci a pěstitelé. Zhruba rok a půl by se mělo dovážet ze zahraničí, pravděpodobně z Nizozemska, zájem má i Izrael. Lékový úřad ale stanoví podmínky pro vydání licence na pěstování v ČR. Pěstitelská firma bude prodávat jen státu a bude muset například garantovat stejný obsah účinné látky v každé várce.

Poslaneckou novelu zákona o léčivech podpořila sněmovna v prvním kole v červnu. Předložili ji poslanci ze všech sněmovních stran v čele s předsedkyní dolní komory Miroslavou Němcovou (ODS). Podle ní dokáže konopí ulevit od bolesti lidem s rakovinou, Parkinsonovou chorobou, roztroušenou sklerózou, atopickým ekzémem nebo lupenkou. Někteří poslanci ale a přijetím návrhu nesouhlasili.

 

Source Article from http://domaci.eurozpravy.cz/spolecnost/55517-konopi-v-lekarne-bude-mesicne-za-1200-kc
odkaz –

Ukazat link »
Konopí v lékárně bude měsíčně za 1200 Kč
http://domaci.eurozpravy.cz/spolecnost/55517-konopi-v-lekarne-bude-mesicne-za-1200-kc

Share Button

Komentáře: